Hírek
2015. Május 31. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A belügyminiszterre hivatkozva ígért kedvező vízumelbírálást

Elfogták, majd házi őrizetbe került egy pécsi férfi, aki a gyanú szerint a belügyminiszterre hivatkozva, anyagi ellenszolgáltatásért cserébe kedvező vízumelbírálást ígért egy iraki származású férfinak.
Az esetről az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata szombaton tájékoztatott a police.hu oldalon.
Közleményükben azt írták: a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentésével kapcsolatban a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda befolyással üzérkedés, valamint hivatali vesztegetés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomoz az 54 éves pécsi férfival szemben.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsított tavaly ősszel - a belügyminiszterre hivatkozva - anyagi ellenszolgáltatásért cserébe vállalta, hogy a közigazgatásban meglévő kapcsolatait felhasználva segítséget nyújt egy iraki származású férfi Magyarországra beutazásához szükséges vízum pozitív elbírálásában - tájékoztatott az ORFK kommunikációs szolgálata.
A férfit a rendőrök csütörtökön fogták el, házi őrizetét pedig szombaton rendelte el a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.