Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2023. Május 24. 10:12, szerda | Kék hírek
Forrás: szekesfehervar.hu

A buszpályaudvaron ütött és lopott - letartóztatásban a fiatalkorú rabló

A buszpályaudvaron ütött és lopott - letartóztatásban a fiatalkorú rabló

A Székesfehérvári Járási Ügyészség indítványa alapján a bíróság elrendelte annak a 15 éves fiúnak a letartóztatását, aki társaival 2023. május 19-én a buszpályaudvaron kirabolt egy kiskorút.

A rendelkezésre álló adatok szerint a fiatalkorú elkövető 2023. május 19-én az esti órákban társaival a székesfehérvári buszpályaudvaron megfenyegetett egy kiskorút annak érdekében, hogy tőle pénzt szerezzen. A sértett a fenyegetéstől megijedt, ezért a nála lévő bankkártyájával a bankautomatából 5.000,- Ft-ot felvett, amit a fiatalkorú gyanúsított eltett. Ezt követően a gyanúsított társai a közelben lévő büfében különböző élelmiszereket vettek magukhoz, amelyeket a sértettel fizettettek ki, majd az üzletből távozó sértettet ököllel arcon ütötték.

A fenti cselekmény csoportosan elkövetett rablás bűntettének a megállapítására alkalmas, melynek büntetési tétele öttől tíz évig terjedő szabadságvesztés.

Figyelemmel az eljárás tárgyát képező cselekmény kiemelt tárgyi súlyára, a csoportos elkövetésre, illetve arra, hogy az elkövető társait a nyomozó hatóság még nem azonosította, így a bizonyítás érdekében is szükségesnek mutatkozott a 15 éves gyanúsítottal szemben a legsúlyosabb kényszerintézkedés indítványozása. A bíróság az ügyészi indítvánnyal egyetértett és elrendelte a fiatalkorú letartóztatását, a bíróság döntése védelmi fellebbezés folytán nem végleges.

szekesfehervar.hu

Címkék: rablás, rendőrök

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek

Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit

Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek

NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében

Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.