Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2018. Július 08. 07:31, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre

A gyereknek és a felnőttnek is szükségük van ölelésre

A gyerekeknek és a felnőtteknek is szükségük van az ölelésre - mondta Csák Annamária gyermekpszichológus szombaton, az ölelés napján az M1 aktuális csatornán.

A szakember szerint az a gyermek, aki nem kap elegendő ölelést, lelki értelemben nehéz felnőttkorra számíthat. A mozdulat egyébként hormonális és idegrendszeri pozitív hatásokkal jár, és növeli a biztonságérzetet - fűzte hozzá.

A testi kontaktus elfogadottságát a kultúra is meghatározza, a mediterrán országokban gyakoribb az érzelmek ilyen módon való kifejezése, míg északon jobban védik a személyes teret - mondta Csák Annamária.

Címkék: ölelés, felnőtt, gyerek

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.