Hírek
2021. Március 16. 10:57, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A kormány tagjait interpellálják a képviselők
A képviselők a kormány tagjainak tehetnek fel interpellációkat kedden az Országgyűlésben.
Az ülés 13 órakor kezdődik. A képviselők megemlékeznek a közelmúltban elhunyt Szabó János, korábbi FKGP-s képviselőről, valamint a magyar zászló és címer napjáról.
A napirend előtti felszólalásokat követően az interpellációk hangozhatnak el másfél órában, majd azonnali kérdésekre és válaszokra kerülhet sor továbbá hatvan percben.
Az első ülésnap végén arról a kormánypártok által is támogatott LMP-s határozati javaslatról tarthatnak általános vitát, amely Slachta Margitról, az első magyar női országgyűlési képviselőről nevezné el az idén létrejött Nemzeti Szociálpolitikai Intézetet.
A parlament szerdán a 25 év alatti fiatalok személyijövedelemadó-mentességét célzó kormányzati javaslatról tárgyal, valamint ellenzéki indítványra a koronavírus-járvány kezeléséről is vitát tarthat.
Az Országgyűlés ülése március 22-én, hétfőn ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
