Hírek
2020. Április 14. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A kormányt kérdezik a képviselők
A kormány tagjainak címzett azonnali kérdésekkel és kérdésekkel fejeződik be kedden az Országgyűlés kéthetes ülése.
A záró ülésnap délelőtt 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Az azonnali kérdésekre és az azokra adott válaszokra két óra áll majd rendelkezésre, a kérdések pedig másfél órában hangozhatnak el.
A parlament előző hétfőn kezdte meg aktuális ülését. A képviselők akkor egy kormánypárti képviselő, a fideszes Boldog István és egy ellenzéki politikus, a jobbikos Kálló Gergely mentelmi jogát is felfüggesztették, valamint lehetővé tették, hogy a személyi igazolványon feltüntethetővé váljon a származási hely.
A ház kedden és szerdán összesen tizenegy előterjesztésről tárgyalt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
