Városlista
2026. április 20, hétfő - Konrád, Tivadar

Hírek

2021. Szeptember 17. 12:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A magyar erdők az emberek egészségét szolgálják

A magyar erdők az emberek egészségét szolgálják

A kétmillió hektár magyar erdő egészséges kikapcsolódási lehetőséget biztosít mindenki számára.

Erdeink emellett csodálatos természetvédelmi értékeket rejtenek, hozzájárulnak a klímaváltozás hatásainak csökkentéséhez és megújuló faanyagot biztosítanak a társadalom számára - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a közösségi oldalára pénteken feltöltött videóban.

A minisztérium tájékoztatása szerint a tárcavezető a koronavírus-járvány időszakát kiemelve az erdők egyre fontosabbá váló egészségvédelmi szerepére hívta fel a figyelmet. Az erdők látogatottsága 2020-ig évente országosan mintegy 40 millió alkalmat jelentett, ami a járványhelyzetben országszerte 25-30 százalékkal növekedett. Hozzátette, az embereknek szükségük van a biztonságos és egészséges kikapcsolódási lehetőségre, amit a magyar erdők megadnak számukra. Nagy István arra bíztatott mindenkit, hogy az őszi időszakban minél többen és minél gyakrabban keressék fel hazánk erdőit.

A miniszter beszélt arról is, hogy az állami erdőgazdaságok az elmúlt évtizedben soha nem látott mértékben fejlesztették ökoturisztikai hálózatukat, összesen több mint 40 milliárd forintnyi értékben folynak beruházások. Az érdeklődőket több száz kilátó és felújított erdei szálláshely várja.

A tárcavezető arra is emlékeztetett, hogy a legtöbb turistaút állami erdőterületen halad keresztül. Csak a Pilisi Parkerdőben mintegy 1000 kilométer jelzett turistaút található.

Az Országos Kéktúra csaknem fele, több mint 550 kilométer szintén állami kezelésű erdőségeken fut keresztül. Hangsúlyozta, a kormányzat célja, hogy a 21. századi színvonalú ökoturisztikai infrastruktúra az ország minden részében, bárki számára elérhető áron álljon rendelkezésre.

Kifejtette, az ökoturizmus hátterét az egészséges és jó minőségű erdők fennmaradása jelenti, amit az állami erdőgazdaságoknál folyó munka garantál. Hangsúlyozta, a klímaváltozáshoz alkalmazkodni képes erdőket hoznak létre az olyan módszerekkel, mint például a főváros térségében már általánosan alkalmazott örökerdő-gazdálkodás. Teremtett világunkért felelősséggel tartozunk, ezért a magyar erdők megőrzése és gyarapítása közös kötelességünk - emelte ki a miniszter.

Címkék: egészség, erdő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 20. 09:00, hétfő | Belföld

Lehűléssel indul a hét, visszatérnek a hajnali fagyok is

A hét elején egy hidegfront hoz lehűlést, a hőmérséklet csúcsértéke kedden és szerdán már csak 15 Celsius-fok körül alakul, és ismét lehetnek hajnalban fagyok.

2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.

2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld

Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást

Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.