Hírek
2018. Június 19. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
A medvét el kell kerülni – hangsúlyozza a szakértő

A medvét nem szabad heccelni, el kell kerülni - hangsúlyozta Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának munkatársa az M1 aktuális csatornán hétfőn.
A szakértőt azért kérdezték a témában, mert Miskolcon vasárnap hajnalban egy medve tűnt fel, az állat feltehetően nem azonos a néhány nappal korábban elengedettel. Az M1 információi szerint akár négy-öt medve is kóborolhat az észak-magyarországi megyékben.
Gombkötő Péter kiemelte: a medve nem akar semmit az embertől, kerüli, de ha olyan a széljárás, előfordulhat, hogy mégis a közelébe jut. Ilyen esetben minél előbb el kell hagyni a helyszínt.
Az állat sokkal gyorsabb az embernél: rövid távon óránkénti ötven kilométeres sebességgel is képes futni, ezért nem szabad heccelni.
A medve figyelmét a táplálék kelti fel, például a cseresznye, a meggy vagy az eper - közölte a szakértő.
Gombkötő Péter nyugalomra intette a lakosságot. Egyúttal hangsúlyozta, medvebocshoz se közelítsen senki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.