Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2015. Július 04. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

A megtakarítások és a fogyasztás bővülése tartós

A megtakarítások és a fogyasztás bővülése tartós

NGM helyettes államtitkár: a megtakarítások és a fogyasztás bővülése tartós trendnek mondható

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkára szerint ma Magyarországon a megtakarítások és a fogyasztás jó irányba fordultak, bővülésük tartós trendnek mondható, ez a tendencia biztosan folytatódni fog az év végéig, és a kormány reményei szerint 2016-ban is.
Balogh László, az NGM helyettes államtitkára ezt az M1 aktuális csatornán péntek este a KSH legfrissebb adataira reagálva mondta, hozzátéve, hogy az adatok azt mutatják: 2006 első negyedéve óta nem volt ilyen magas a kiskereskedelmi forgalom.

Kiemelte: a nem élelmiszer-kereskedelmi eladások majdnem 10 százalékkal bővültek, de most a tartós fogyasztási cikkeket, elektronikus berendezéseket, ruházati árukat nem devizahitelből, hanem a magasabb munkajövedelmekből, illetve a megtakarításokból vásárolják a háztartások.

Balogh László elmondta: az ingatlanpiac is elkezdett élénkülni. Ez részben szintén a lakosság rendelkezésére álló magasabb jövedelemnek, a megtakarításoknak köszönhető, részben viszont az alacsonyabb kamatok, az alacsonyabb megtakarítási hozamok miatt a lakosság egy része keresi azokat a befektetési lehetőségeket, formákat, ahol tartós megtakarításra van módja.

A helyettes államtitkár kiemelte: a magyar ingatlanpiac sokáig "lefagyott állapotban" volt, nem mozdult. Az elhalasztott kereslet miatt most azok is el tudják adni az ingatlanjukat, akik 3-4 éve még nem. Ezt a folyamatot segíti, hogy júliusban elindult a családok otthonteremtési kedvezménye (csok) is - mondta Balogh László.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget