Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2019. Június 12. 06:19, szerda | Belföld
Forrás: mti

A szociális hozzájárulási adó csökkentéséről dönt a parlament

A szociális hozzájárulási adó csökkentéséről dönt a parlament

Az Országgyűlés szerdán előbb megtárgyalja, majd el is fogadhatja a kormány szociális hozzájárulási adó (szocho) csökkentését szorgalmazó javaslatát.

A parlament aktuális ülésének második napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt követi a pénzügyminiszter indítványának összevont vitája, majd zárószavazása.

Varga Mihály előterjesztésében a magyar gazdaság kiemelkedően jó teljesítményére hivatkozva kezdeményezi a szocho 2 százalékpontos csökkentését, aminek eredményeként a munkát terhelő adófajta mértéke 17,5 százalékra mérséklődik júliustól. A változtatás a kormány gazdaságvédelmi akciótervének részét képezi, amelynek célja, hogy adócsökkentéssel és a foglalkoztatás ösztönzésével védje a magyar gazdaság eredményeit.

A határozathozatalok után hét javaslat általános vitáját bonyolítják le. A képviselők egyebek mellett véleményezhetik a közigazgatási bíróságok hatálybalépésének elhalasztásáról szóló javaslatot is.

Az Országgyűlés csütörtökön további vitákkal folytatja munkáját.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.