Hírek
2017. Július 18. 19:16, kedd |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
A titkos kertet is felfedezték a gyerekek a Városi Képtár - Deák Gyűjteményben
Egy izgalmas nyári kalandra hívta a gyerekeket a Városi Képtár - Deák Gyűjtemény, ahol már a második turnusa zajlik a Színlabirintus tábornak.
A gyerekek megismerkedhetnek különböző művészeti eszközökkel és ezek használatával, illetve bejárhatják és napról-napra felfedezhetik maguknak a képtárat.
A rét, a virágok, az erdő és a fák az idei tábor témája, amivel a képtár alkotásain keresztül is megismerkednek a gyerekek, majd az emeleti alkotótérben ők maguk is megjelenítik a saját világukat e témában. A színek beszélgetésén keresztül alkotnak: dolgoznak agyaggal, egyfajta meditáció keretében.
„Itt létrehoznak egy kis magot a gyerekek, ami a színeken és képeken keresztül a tábor végére kifejlődik. Mindezt rajzban és festményben is elmondják a gyerekek.” - mondta Novák Edith múzeumpedagógus.

Színlabirintus - nyári tábor a Városi Képtárban A hét végén egy kis kamaratárlaton mutathatják meg a képtárban a gyerekek a nagy művészek képei mellett alkotásaikat, megerősítve magukat az alkotásban, hiszen „bennük is nagyon sok csoda és varázslat rejtőzik.”
A keddi napon éppen egy titkos kertben jártak a jórészt alsó tagozatos gyerekek. Itt egy kis relaxációval előhívták a belső kis kertjüket, majd ennek a látványát, érzését jelenítették meg akvarellen. Szavakban kevésbé fejezzük ki azokat a dolgokat, amik megjelennek a gyerekek képein ilyenkor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:56, csütörtök | Sport
Európa-liga - A Ferencváros nagy lépést tehet a nyolcaddöntő felé is
2025. December 11. 06:55, csütörtök | Életmód
Óránként akár 150 hullócsillagot is lehet látni a Geminidák meteorraj érkezésével szombat éjszaka
Óránként akár 150 hullócsillagot is meg lehet számolni az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidák meteorraj érkezésével.
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 06:51, csütörtök | Kék hírek
Újabb négy őrizetbe vétel a Szőlő utcai ügyben
A nyomozó ügyészség újabb négy embert őrizetbe vett, közülük eddig hármat gyanúsítottként kihallgatott a Szőlő utcai ügyben - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerdán az MTI-vel.
