Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2023. Január 16. 16:04, hétfő | Belföld
Forrás: Sajómente

Aknába szorult szarvast mentettek meg a rendőrök és a tűzoltók

Aknába szorult szarvast mentettek meg a rendőrök és a tűzoltók

Vízóraaknába szorult szarvast mentettek a rendőrök és a katsztrófavédők Ózdon

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába 2023. január 16-án, a délelőtti órákban érkezett bejelentés szerint egy ózdi családi ház udvarában található vízóraaknába esett egy nagytermetű szarvas - írja a Sajómente facebook oldal.

A rendkívüli helyzet megnyugtató megoldásában az Ózdi Rendőrkapitányság munkatársai is részt vettek. A rendőrök javasolták az állatorvos által alkalmazható altatólövedék használatát.

Ezt követően a katasztrófavédelem munkatársai sértetlenül kiemelték az állatot az aknából, amelyet biztonságban elszállítottak egy közeli erdőbe, majd felügyelet mellett elengedték a gím bikát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin