Hírek
2018. Július 16. 10:42, hétfő |
Életmód
Forrás: mti - fotó: pixabay
Allergológus szerint érdemes nyaralás előtt tájékozódni az úti cél környezetéről

Az allergiásoknak érdemes a nyaralás előtt tájékozódniuk arról, hogy milyen pollenek és ételek jellemzőek az adott környékre - közölte Nékám Kristóf allergológus az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
A szakértő felhívta a figyelmet, hogy különböző kagylók fehérjéje közeli rokonságban van az atka fehérjével, ezért, aki erősen érzékeny az atkára, annak a tenger gyümölcseitől is allergiás tünetei jelentkezhetnek. A pollenallergiások tekintélyes része pedig a gyümölcsök egy részére is érzékeny - tette hozzá.
Annak is érdemes odafigyelnie, akinek korábban nem voltak allergiás tünetei, mert nyáron sokkal érzékenyebb a bőr, könnyebben alakulnak ki rajta allergiás tünetek, ezért ilyenkor nem szabad elkezdeni új kozmetikumokat használni - mondta.
Nékám Kristóf kitért arra is, hogy a napokban megjelent a parlagfű, viszont csak a következő hónapban fog tüneteket okozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:31, csütörtök | Életmód
Országos szinten folytatódik a városi erdők fejlesztése
2025. Július 23. 07:31, szerda | Életmód
A fővárosban az átlagos albérleti díjak elérhetik a 280 ezer forintot is
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból