Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2018. Szeptember 27. 14:07, csütörtök | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az apák fele több időt töltene gyermekével

Az apák fele több időt töltene gyermekével

Az apák fele több időt töltene gyermekével az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványának felmérése szerint - közölte Szilvási Léna, az alapítvány programigazgatója az M1 aktuális csatornán csütörtökön.

A gyerekek életében nagyon fontos a megfelelő apakép, de a mai iskolákban, óvodákban többnyire nők dolgoznak - fűzte hozzá.

Elmondta: a felmérésben arról is kérdezték az apákat, hogy milyen mértékben vesznek részt a gyermeknevelésben. A válaszadók 75 százaléka az altatást, 66 százaléka a pelenkázást, 60 százaléka a főzést, 58 százaléka az öltöztetést vállalja magára. A felmérésben 15 százalék körüli volt azoknak a férfiaknak a száma, akik GYES-re mentek, miután párjuk szült.

Az alapítvány elsődleges célja a nevelőszülői munka támogatása, és fontosnak tartják, hogy a férfiak megértsék, ők is lehetnek nevelőszülők - mondta Szilvási Léna.

Címkék: apa, apu, gyerek, gyermek

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 08:01, hétfő | Életmód

Ezer fagylaltukupont rejtettek el a Balaton körül

Ezer gombóc fagylaltkupont rejtenek el vasárnaptól a Balaton körül az amerikai fagylaltnap alkalmából.

2025. Július 21. 07:55, hétfő | Életmód

Újabb fejlesztés javítja az idősek biztonságát a Gondosóra programban

A legújabb fejlesztésnek köszönhetően a 112 segélyhívó szakemberei közvetlenül a Gondosóra felhasználójával tudnak kapcsolatba lépni, így a segítség még gyorsabban érkezik.

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Életmód

Balesetet szenvedett és meghalt egy férfi a tatabányai Kő-hegyen

Balesetet szenvedett hegymászás közben, és meghalt egy férfi a tatabányai Kő-hegyen szombaton - közölték a Vasalt Utak Facebook-oldalon.

2025. Július 19. 07:51, szombat | Életmód

A Magyar népmesék sorozat folytatását is támogatja az NFI