Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2016. Október 06. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Lucie Szymanowska, az MTI tudósítója jelenti:

Az első európai villanyautó-akkumulátor gyár épül Lengyelországban

Az első európai villanyautó-akkumulátor gyár épül Lengyelországban

Az első európai villanyautó-akkumulátor gyár alapkövét tették le szerdán a nyugat-lengyelországi Kobierzycében, az LG Chem koreai cég 2018 végéig mintegy 1,3 milliárd zlotyt (0,3 millárd euró) fektet be a beruházásba

- közölte a TVPInfo lengyel közszolgálati televízió. Az üzem 2019-től évente több mint 100 ezer, 320 kilométer hatótávú tölthető litium-ionos elemet gyárt majd. Az LG csoport jelenleg Dél-Koreában, az Egyesült Államokban és Kínában üzemelteti az ilyen gyárakat.

A Wroclaw vajdasági központ melletti különleges gazdasági területen épülő, 41 300 négyzetméter alapterületű kobierzycei gyárban 700 munkahely jön létre.

Az alapkőletételen Mateusz Morawiecki lengyel kormányfőhelyettes, fejlesztési és pénzügyminiszter elmondta: a lengyel kormány gazdaságpolitikájának egyik alappillére az újraiparosítás, az LG-beruházást ennek elemének tekinti.

Az Energy Solutions, LG Chem elnöke, UB Lee pedig elmondta: a lengyelországi üzem világviszonylatban is a villanyautó-akkumulátorok "gyártásának mekkájává" válhat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld

Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból

Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel

2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában

Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.

2026. Március 04. 11:00, szerda | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok biztosítja majd a Perzsa-öblön keresztül áthaladó tengeri kereskedelmet

Az Egyesült Államok fog biztosítást nyújtani a Perzsa-öbölön keresztül áthaladó tengeri kereskedelemnek - közölte kedden Donald Trump amerikai elnök a Truth Social közösségi oldalán.

2026. Március 04. 07:19, szerda | Külföld

Az EU arra kéri Ukrajnát, hadd ellenőrizzék, mi van a Barátság vezetékkel

Ukrajna egyre nagyobb nyomás alá kerül annak érdekében, hogy engedélyezze az Európai Uniónak a Magyarországra és Szlovákiába irányuló, megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyszíni ellenőrzését – írja a Financial Times.