Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2011. November 10. 07:02, csütörtök | Belföld
Forrás: Orientpress.hu

Az EVA megtartásáról győzködik Orbánt

Az EVA megtartásáról győzködik Orbánt

Az Origo információi szerint a Fidesz elnöksége arról győzködi Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy mégse töröljék el az Egyszerűsített Vállalkozói Adót, vagyis az EVA-t.

A kormánypárt vezetőségén belül azzal érveltek, hogy több adószakértő szerint az adónem megszüntetése inkább bevételkiesést jelentene a költségvetés számára, mint többletet.

Sok kisvállalkozás ugyanis átcsúszhat ismét a szürkezónába. Az EVA-ról a jövő héten még egyszer egyeztetnek a Fideszen belül, és várhatóan 1 héttel eltolják a parlamenti döntést is. Jelenleg van olyan adómódosító indítvány az Országgyűlés előtt, amely nem eltörölné, hanem a bruttó árbevétel 30 százalékáról 35-re emelné az adókulcsot.

Az Origonak több kormánypárti elnökségi tag is megerősítette, hogy az EKHO, vagyis az Egyszerűsített Közteherviselési Hozzájárulás mindenképpen marad, mert ennek megszüntetése komplett ágazatokat lehetetlenítene el.

OrientPress Hírügynökség, Origo
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: eva, fidesz, orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.