Hírek
2022. Június 10. 17:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Az otthonfelújítási támogatás összege meghaladta a 260 milliárdot
Meghaladta a 260 milliárd forintot az otthonfelújítási támogatás összege a Magyar Államkincstár adatai szerint - írta Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült posztban pénteken.
Kiemelte: a program egyre népszerűbb, már 150 ezer család kapott támogatást, heti 3 ezer új igénylés érkezik.
A kormány célja, hogy a háború és a brüsszeli szankciók hatásai ellenére is megvédje a családtámogatásokat - tette hozzá a megjegyzések felületén.
Emlékeztetett arra, hogy a jövő évi költségvetésben 450 milliárd forinttal növelik a családtámogatásokra szánt összeget, amely így eléri a 3200 milliárd forintot.
Az Európai Unióban Magyarország fordítja a legtöbbet családtámogatásokra a bruttó hazai termék arányában - húzta alá.
Az otthonfelújítási támogatás keretében az állam maximum 3 millió forinttal járul hozzá a házak, lakások felújításához a gyermeket nevelő családok esetében idén december 31-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
