Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2018. Április 09. 18:15, hétfő | Külföld
Forrás: mti - Fotó:Swiss National Bank

Az új svájci 10 frankos a világ legszebb bankjegye

Az új svájci 10 frankos a világ legszebb bankjegye

Az új svájci tízfrankost választotta a 2017-es év legszebb bankjegyének a Nemzetközi Bankjegy Társaság (IBNS).

A szervezet a tavaly világszerte kiadott több mint 170 új bankjegy közül választotta ki a győztest - írta a Business Insider híroldal.

A legújabb biztonsági technológiával készült svájci tízfrankoson egy karmesteri pálcával vezénylő kéz, a világ időzónáit mutató földgömb és a svájci vasútrendszert megidéző ábra látható.

Az IBNS szerint ez a második egymást követő év, hogy svájci bankó szerezte meg az év bankjegye megtisztelő címet. Tavaly a svájci 50 frankost választották a legszebbnek.

A szervezet szerint az idei verseny volt az "eddigi legszorosabb", amit az is jól jelez, hogy a győztes után következő legjobbak száma idén ötre rúgott. A "legjobb vesztesek" a norvég 100 koronás, a dzsibuti 40 frankos, a fidzsi 7 dolláros, a kanadai tízdolláros és a skót tízfontos bankjegyek lettek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.