Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2012. Április 10. 07:03, kedd | Külföld
Forrás: OrientPress

Békét sürgetett XVI. Benedek

Békét sürgetett XVI. Benedek

Húsvéti üzenetében békét hirdetett a Közel-Keleten és a világ válságövezeteiben a pápa.

XVI. Benedek a Szent Péter bazilika erkélyről 65 nyelven - köztük magyarul - tette közzé Krisztus feltámadásának örömhírét, majd húsvéti Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és a világra.

Békét sürgetett a Közel-Keleten és a világ válságövezeteiben a pápa. XVI. Benedek a vatikáni Szent Péter téren az ünnepi szentmise után tartott húsvéti beszédében azt mondta: a feltámadott Krisztus ajándékozzon reményt a Közel-Keletnek, hogy a térség összes etnikai, kulturális és vallási csoportja együttműködjön a közös jóért és az emberi jogok tiszteletben tartásáért.

Békét és stabilitást szorgalmazott Maliban, illetve a véres terrorista támadásoktól szenvedő Nigériában, ahol egyben a vallásszabadság kiépítését is szorgalmazta. A katolikus egyházfő a Szent Péter bazilika erkélyről 65 nyelven - köztük magyarul - tette közzé Krisztus feltámadásának örömhírét, majd húsvéti Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és a világra.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.

2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld

Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk

Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.