Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2011. Augusztus 13. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: HírTV

Betiltották a shortolást

Betiltották a shortolást

Betiltották a bankrészvények shortolását 4 európai országban. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz.

A shortolás lényege, hogy az eladónak a részvényárfolyam csökkenésén van haszna. A francia, belga, olasz és spanyol piacokon tiltották be a módszert. Ez a négy ország van a görögökhöz és portugálokhoz hasonló csődközeli helyzetben. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz, és a pénzintézetek részvényein kívül más papírokra nem vonatkozik. (da)

hírTV

Címkék: piac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba

2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld

Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére

Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.

2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld

Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel

Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.