Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2018. Szeptember 04. 07:32, kedd | Külföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Biztonságos helyre vonulást javasolnak a japán hatóságok a Dzsebi tájfun érkezése miatt

Biztonságos helyre vonulást javasolnak a japán hatóságok a Dzsebi tájfun érkezése miatt

Biztonságos helyre vonulást javasoltak a japán hatóságok kedden közel 300 ezer ember számára és több száz légijáratot töröltek a tomboló széllel közeledő Dzsabi tájfun miatt.

Várhatóan a tájfun a későbbi órákban zúdít majd heves esőzést Japán nyugati részére.

A Dzsebi, amelynek neve koreai nyelven fecskét jelent, ismét kíméletlen időjárással sújtja a szigetországot, ahol az idén nyáron már több száz halálos áldozatot követeltek az esőzések, földcsuszamlások, árvizek és a rekord hőség.

A Japán nyugati részén megkezdődött vihar elsőként várhatóan Sikokura, a nagy szigetek legkisebbikére zúdít felhőszakadást, mielőtt végigsöpör a legnagyobb sziget, Honsu nyugati részén és az ország második legnagyobb városán Oszakán.

A szél és az eső fokozódásával egy időben a hatóságok mintegy 280 ezer embert figyelmeztettek, hogy hagyják el a tájfun által veszélyeztetett lakhelyüket.

A televíziós híradásokban a partvonalat ostromló hullámokat mutatnak, s felhívják a figyelmet arra, hogy a vihar átvonulása egybeesik majd a keddi dagály időszakával.

Sikoku egy részén reggel már óránként 166 kilométer sebességű szélvihart jelentettek, de az előrejelzések szerint a széllökések elérhetik majd a 216 kilométer/órás sebességet is.

Egyes térségekben kedd reggelig már 87 milliméter csapadék hullott abból az összesen 500 milliméter esőből, amennyi az előrejelzések szerint szerda reggelig esik majd.

Az NHK közszolgálati televízió jelentése szerint közel 600 repülőjárat mellett komp- és vonatjáratok egész sorát törölték a fenyegető tájfun miatt, amely az elmúlt negyed század legerősebb tájfunja lehet Japánban.

fotó: illusztráció

Címkék: eső, japán, szél, tájfun

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba

2025. Június 06. 07:28, péntek | Külföld

Ukrán vezérkar: az ukrán erők csapást mértek Oroszország brjanszki területére

Az ukrán erők precíziós rakétacsapást mértek csütörtökön az orosz rakétacsapatok egyik egységének gyülekezési körzetére az oroszországi brjanszki területen fekvő Klinci város közelében - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.

2025. Június 06. 07:25, péntek | Külföld

Parajd - Prefektus: nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel

Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint - közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.