Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. Március 22. 13:11, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Csaknem száz világháborús gránát és lőszer került elő Székesfehérváron

Csaknem száz világháborús gránát és lőszer került elő Székesfehérváron

Csaknem száz világháborús gránát, illetve lőszer került elő Székesfehérváron egy ipari parkban, ahová még szerdán riasztották a tűzszerészeket

- tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.

Markovics Zita szerdán azt közölte: az Alba ipari park területén földmunkák közben került elő több szovjet gyártmányú páncéltörő és repeszgránát. Azóta a honvédség tűzszerészei további robbanótesteket találtak.

A kommunikációs tiszt csütörtökön az MTI-nek elmondta: hetvenhárom 76 milliméteres repeszgránátot, tizenöt 76 milliméteres repeszlőszert, egy 76 milliméteres páncéltörő gránátot és egy 76 milliméteres hüvelyt találtak.

A tűzszerészek befejezték a munkát a helyszínen, a robbanótesteket a honvédség központi gyűjtőhelyére vitték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.

2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld

Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat

Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.