Hírek
2017. Június 15. 11:18, csütörtök |
Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervar.hu
Családbarát hely címet kapott Székesfehérvár

A Prof. Dr. Kopp Mária által alapított Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom idén országos hálózattá fejlődött.
A 12 várossal, településsel - köztük Székesfehérvárral - kötött együttműködés jeléül, Családbarát Hely címeket adtak át kedden Budapesten. Ezzel szeretnék elősegíteni a családbarát szemlélet terjedését, helyi rendezvények, programok és előadások szervezését.
A rendezvényen Skrabski Fruzsina, a mozgalom elnöke köszöntőjében kiemelte, hogy a gyermekvállalással nem megáll, hanem éppen ellenkezőleg, azzal kezdődik az élet. Az országos hálózat megalakulásával az egyénével szemben, a közösség erejére hívta fel a figyelmet, hiszen „a 12 csatlakozott helyi szervezet a családbarát intézkedések vállalásával egymástól tanulhat és megoszthatja a jó gyakorlatokat.” - tette hozzá.
A köszöntő után Pálfay Erzsébet, hálózati projektvezető beszélt röviden a mozgalomról. Alapvető problémának nevezte, hogy a magyarok átlagosan 2-3 gyermeket szeretnének, végül azonban egyet vállalnak. Kiemelte, hogy a helyzet javulásához lokális szintű népszerűsítés is szükséges. A mozgalom elképzelése hogy év végéig minden megyében helyi közösségeket szervez, akik tudják képviselni és terjeszteni a családbarát szemléletet és ezzel hozzátenni a közös cél megvalósulásához, hogy megszülessenek a kívánt gyermekek.
A mozgalom bemutatása után Skrabski Fruzsina és Pálfay Erzsébet átadta a Családbarát hely címeket. A díjazott helyi képviselők néhány mondatban szintén kifejtették az együttműködéssel kapcsolatos gondolataikat. Székesfehérvárt Molnár Tamás, Ifjúsági és Civilügyekkel foglalkozó tanácsnok képviselte a rendezvényen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.