Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2011. Augusztus 10. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Ócsára telepíthetik a bajba került devizahiteleseket

Ócsára telepíthetik a bajba került devizahiteleseket

A Pest megyei Ócsát javasolja a szociális családiház-építési program első ütemének helyszíneként a Belügyminisztérium.

Ez azt jelenti, hogy ide építenék a fizetésképtelen lakáshitelesek házait, akik bérlőként vehetnék igénybe a házakat.

A kormany.hu-n olvasható közlemény szerint a Belügyminisztérium azt javasolja, hogy 1000 négyzetméteres telkeket jelöljenek ki, ahol biztosítani lehet a házikerti növénytermesztést. A tervezett ingatlanokban korszerű és energiatakarékos közműellátás lenne, amely biztosítaná az alacsony rezsiköltségeket. A program lehetővé tenné a közfoglalkoztatás és saját munka alkalmazását is. A kormány döntéséig a Belügyminisztérium nem kívánt a programról további részleteket közölni, mint ahogy Ócsa polgármestere is csak megerősítette a tervezet létét, de ő sem akart részletekbe bocsátkozni.

Péntektől egyébként a bajba került devizahitelesek igényelhetik bankjaiknál az árfolyamrögzítést, mintegy 3 évre. A korábban elfogadott jogszabály alapján ez 2014. december 31-ig a svájci frank alapú hitel esetében 180, az eurókölcsönnél 250, míg a japán jen alapú hitel esetében 2 forintos rögzített törlesztőrészletet jelentené. A kegyelmi állapot lejárta után viszont a különbözetet is fizetnie kell majd a hitelesnek, méghozzá kamatokkal együtt.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: devizahitel

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.