Hírek
2020. Október 05. 16:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma
Augusztusban a nyers adat szerint 1,2 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 0,7 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma az előző év azonos időszakihoz képest
- jelentette hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az előző hónapban az áprilisi mélyponthoz viszonyítva 10,6 százalékpont javulással, szerény, 0,4 százalékos éves emelkedést mért a KSH a második negyedévi 4,1 százalékos visszaesést követően.
Augusztusban az iparcikkek javarészét árusító nem élelmiszer kiskereskedelmi üzletekben 1,2 százalékkal nőtt a forgalom éves összevetésben, a júliusi 0,4 százalékot követően. Ezen belül 2,4 százalékkal nőttek az eladások a gyógyszert, gyógyászatiterméket és illatszert árusító boltokban és 1,9 százalékkal az iparcikk jellegű vegyes üzletekben. Éves összehasonlításban csökkent a forgalom a könyv-, számítástechnika-, egyéb iparcikkboltokban 3,2 százalékkal, a bútor-, műszakicikk üzletekben 6,9 százalékkal, a textil-, ruházati és lábbeli értékesítő üzletekben 8,4 százalékkal, valamint a használtcikk-üzletekben 16,9 százalékkal.
Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 6,6 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 27,5 százalékkal nőtt.
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 4,5 százalékkal csökkent a kereslet az előző hónapban mért 7,0 százalékos visszaesés után.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben a változatlan áron számolt forgalom lényegében megegyezett a tavaly augusztusival - 0,2 százalékkal maradt el tőle - az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 1094 milliárd forint volt, alig 9,2 milliárd forinttal kevesebb az előző havinál.
Az országos kiskereskedelmi forgalom 48 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 37 százaléka a nem élelmiszer kiskereskedelemben, 15 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott - tette hozzá a KSH.
Az év első nyolc hónapjában 0,9 százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi üzletek forgalma a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
