Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2016. Április 26. 14:31, kedd | Sport
Forrás: mti - fotó: hirado.hu

Dzsudzsák Balázs hetekre kidőlt

Dzsudzsák Balázs hetekre kidőlt

Körülbelül három hétig nem léphet pályára Dzsudzsák Balázs, a nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitánya.

A Bursaspor légiósa a horvátok elleni, március 26-án lejátszott barátságos mérkőzésen elszenvedett bokasérülése miatt egy hónapig volt harcképtelen, ezt követően most pénteken tért vissza, a bár végigjátszotta a Kayserispor elleni bajnokit, egy lövésnél a combfeszítő izmában keletkezett mikroszakadás.

"Szerencsére nincs nagy baj, csak egy apró sérülésről van szó, amit egy rossz mozdulat okozott. Három hét alatt teljesen rendbe fogok jönni, a válogatott májusi felkészülése során elkezdhetem a munkát, és az Európa-bajnokságig hátralévő két mérkőzésre már teljesen egészséges leszek" - mondta a Magyar Labdarúgó Szövetség honlapjának Dzsudzsák Balázs.

Bernd Storck válogatottja május 20-án a Groupama Arénában Elefántcsontpart együttesével játszik felkészülési mérkőzést, június 4-én pedig a világbajnoki címvédő Németország vendégeként lép pályára

A magyar válogatott 44 év után szerepel majd ismét az Eb-n: sorrendben Ausztriával (június 14., Bordeaux), Izlanddal (június 18., Marseille) és Portugáliával (június 22., Lyon) találkozik az F csoportban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:03, hétfő | Sport

Férfi kézilabda Eb - Az olaszok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, mivel vasárnap 32-26-ra legyőzte Olaszországot a csoportkör második fordulójában, Kristianstadban.

2026. Január 18. 08:14, vasárnap | Sport

Szoboszlai büntetőt hibázott, a Liverpool nem tudott győzni

Szoboszlai Dominik az első félidőben büntetőt hibázott, csapata, a címvédő Liverpool pedig csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Burnley ellen az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport

Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik

Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.

2026. Január 17. 06:00, szombat | Sport

Vb-2026 - Több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett

A december 11-től keddig rendezett első szakaszban több mint félmilliárd jegyigénylés érkezett a Nemzetközi Labdarúgó Szövetséghez (FIFA) a nyári világbajnokság kapcsán.