Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2012. Február 21. 07:01, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Egerben 110 buszjárat szűnik meg

Egerben 110 buszjárat szűnik meg

A tavalyinál nyolcvan millió forinttal kevesebből üzemeltethető menetrend lép életbe március 4-én Egerben – mondta el sajtótájékoztatón Rázsi Botond alpolgármester.

Ez nem az az optimális menetrend, amelyet a győri egyetem közlekedési szakembereinek alapos vizsgálata és az egriek észrevételei alapján alakított ki az Agria Volán Zrt. az elmúlt hónapokban, hanem annak egy kényszerűségből szűkített változata – számol be róla a Heves Megyei Hírlap.

Nem tett le a városvezetés a több hónapos egyeztetéssel optimalizált autóbuszmenetrend bevezetéséről, de ennek jelenleg finanszírozási akadálya van. A két hét múlva életbe lépő menetrend nagy erénye az ütemesség, a járattorlódások megszüntetése és az, hogy költséghatékony megoldásokat tartalmaz – hangoztatta a tájékoztatón Pintér Lajos, az Agria Volán személyszállítási üzletágigazgatója.

Továbbra is észak-déli irányú a közlekedés fő tengelye, két törzsvonal mentén: a Lajosváros és Felnémet-Berva, valamint a malom és a Tesco között. A hálózat átgondolásával a 2 és a 4-es, illetve a 11-es és a 14-es busz vonalát összevonták. Ennek következtében a felnémeti, illetve bervai célokat kis kerülővel érhetnek majd el az autóbuszt választók. A költséghatékonyság miatt 110 buszjárat szűnik meg. Kevesebb, mint amennyit a győri egyetem felmérése kihasználatlannak mondott, hiszen abban 180 ilyen járat szerepelt. Így naponta 555 busz jár majd a megyeszékhely helyi közlekedésében márciustól.

A járatszűkítés nem jelent elbocsátásokat. Két autóbusszal kevesebb, negyven jármű szolgálja majd az egrieket. Sofőröket nem küldenek el, igaz, hogy néhány nyugdíjba vonuló helyére nem is vesznek fel új munkaerőt. Lesz egy új járat is. A 17-es számú busz a Felsővárost, a Hajdúhegyet és a vasútállomást kapcsolja majd össze. A menetrenden a helyiek is alakíthatnak még: március 4-e után várják az észrevételeket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget