Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2018. Április 19. 16:01, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Egy élő őzet rejtegetett a kocsijában

Egy élő őzet rejtegetett a kocsijában

Vádemelés kezdeményezésével zárták a tapolcai rendőrök annak 54 éves férfival szemben folytatott nyomozást, aki egy megkötözött, élő őzt szállított autójában. Az állatot szabadon engedték.

A Tapolcai Rendőrkapitányság körzeti megbízottjai február 18-án 0 óra 36 perckor Monostorapátin igazoltattak egy zárt teherkocsival közlekedő férfit. A rendőrök átvizsgálták a jármű hátsó csomagterét is, ahol egy nagy régi szőnyeget találtak, alatta pedig egy élő őzbak feküdt, melynek lábai zsinórral össze voltak kötözve.

Az 54 éves raposkai lakost a rendőrök előállították a Tapolcai Rendőrkapitányságra, majd gyanúsítottként hallgatták ki. Az őzet a helyi erdész sértetlenül szabadon engedte az illetékes vadásztársaság területén.

A tapolcai rendőrök a férfi ellen lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást a napokban fejezték be, és az ügy iratait vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.