Városlista
2025. június 5, csütörtök - Fatime

Hírek

2022. Április 17. 16:37, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Egy hét alatt rengeteg autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását

Egy hét alatt rengeteg autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását

Több mint ezer autósnál tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását egyhetes akciójuk során a rendőrök a fővárosban - közölte a rendőrség vasárnap a honlapján.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleménye szerint az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) által meghirdetett, április 4. és április 10. között tartott ellenőrzésben ezúttal a passzív biztonsági eszközök - a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak - szabályszerű használatát ellenőrizték.

A rendőrök 1621 alkalommal - 1383 sofőrnél és 238 utasnál - tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását. A gyermekbiztonsági rendszert hét esetben nem használták - tették hozzá.

Az ellenőrzött motorkerékpárosok közül mindenki használt bukósisakot - írta a BRFK.

A hét nap alatt hét körözött embert is elfogtak - olvasható a rendőrségi közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.