Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2018. Február 06. 05:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Egymilliónál több elektronikus beadványt fogadtak polgári perekben a bíróságok

Egymilliónál több elektronikus beadványt fogadtak polgári perekben a bíróságok

Több mint egymillió elektronikus beadványt fogadtak már be a bíróságok polgári perekben, az így kiküldött dokumentumok száma pedig a kétmilliót is meghaladja

- tudatta az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közleményben hétfőn az MTI-vel. Idén január 1-étől a büntetőügyekben is elindult az elektronikus ügyintézés, ennek során januárban több mint 13 ezer beadványt fogadtak be a bíróságok büntető- és szabálysértési ügyekben.

A bírósági e-ügyintézés "+káoszát+ vizionáló téves híradások sajnos azon szervezett sajtótámadások" közé tartoznak, amelyek egyetlen célja, hogy aláássák a bíróságok működésébe vetett bizalmat - áll az OBH hétfői közleményében.

A napokban egy interjúban Handó Tünde, az OBH elnöke is arról beszélt: valós veszélyt jelentenek azok a szervezettnek tűnő sajtótámadások, amelyek a bírósági szervezetből származó álhírekkel próbálnak botrányt kavarni. Ez a teljes bírósági szervezet, 11 ezer ember munkájának eredményét veszélyezteti - jelentette ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn