Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2016. Június 03. 11:34, péntek | Külföld
Forrás: mti

Egyre több német vásárol gázpisztolyt

Egyre több német vásárol gázpisztolyt

Németországban egyre többen vásárolnak gázpisztolyt és váltják ki a fegyver tartásához szükséges engedélyt - írta pénteken a Bild című lap.

A nemzeti fegyvernyilvántartási rendszer adatai alapján a gáz- vagy riasztófegyver tartásához szükséges engedélyek száma (Kleiner Waffenschein, KWS) a tavaly év végi 285 911-ről az idén április végéig 375 286-ra emelkedett, ami 31 százalékos növekedés.

Gázfegyvert vagy riasztófegyvert szabadon lehet vásárolni Németországban, de a tulajdonos otthonán kívül viselésük engedélyköteles. A szabályozást a 2003-ban történt, 16 halálos áldozattal járó erfurti iskolai ámokfutás után szigorították meg. A KWS-t csak büntetlen előéletű és szenvedélybetegségektől mentes igénylők kaphatják meg.

Az engedélyek számának növekedése a párizsi terrortámadásoknak és a nők ellen szilveszterkor elkövetett szexuális támadásoknak és rablásoknak tulajdonítható - mondta a Bildnek Ingo Meinhard, a német fegyverkészítők és -kereskedők (VDB) szövetségének ügyvezetője. Kiemelte, hogy a piac robbanásszerűen bővül, a kereskedők forgalma megduplázódott.

Németországban tavaly a regisztrált bűncselekmények száma - az idegenrendészeti ügyeket nem számítva - nem változott számottevően, 5,9 milliós szinten maradt, de a szubjektív biztonságérzetet nagyban befolyásoló lakásbetörések száma csaknem 10 százalékkal, 152 ezerről 167 ezerre emelkedett, miközben nőtt a lopások száma is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.