Városlista
2026. július 20, hétfő - Illés

Hírek

2021. Május 12. 07:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a bódult állapotban autózó bonyhádi drogdílert

Elítélték a bódult állapotban autózó bonyhádi drogdílert

Kábítószer-kereskedelem, bódult állapotban történő járművezetés és egészségügyi termék hamisítása miatt jogerősen hat és fél év fegyházbüntetésre ítélték kedden azt a bonyhádi férfit, aki marihuanát és amfetamint árult

- tájékoztatta a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség kedden az MTI-t.

A vádhatóság közleményében azt írták: a Pécsi Ítélőtábla határozatával helybenhagyta a Szekszárdi Törvényszék tavaly novemberben meghozott elsőfokú ítéletét.

A férfi Tolna megyében rendszeresen kereskedett kábítószerrel és Magyarországon nem engedélyezett gyógyszert is értékesített, illetve gépkocsiját kábítószer hatása alatt vezette.

2018 ősze és 2019 tavasza között a férfi a vádirat szerint több mint 200 ezer forintos jövedelemre tett szert ismeretlen forrásból beszerzett marihuána és amfetamin eladásából.

A vádlott Magyarországon nem engedélyezett, gyógyszernek minősülő, szexuális teljesítményfokozó szert is eladott. Egy közúti ellenőrzés alkalmával pedig delta 9-THC kábítószert találtak a szervezetében.

Az első fokon eljáró Szekszárdi Törvényszék a vádlottat jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében, egészségügyi termék hamisítása bűntettében, valamint bódult állapotú járművezetés vétségében mondta ki bűnösnek, ezért hat és fél év, fegyházban letöltendő szabadságvesztésre ítélte.

A Pécsi Ítélőtábla a határozatot helybenhagyta, az ítélet jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.

2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld

Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban

A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.