Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2012. Március 15. 07:13, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Elkészítette a MaSat az első magyar műholdas űrfelvételeket

Elkészítette a MaSat az első magyar műholdas űrfelvételeket

Magyarország első műholdja, a Masat-1 2012. március 8-án elkészítette első saját űrfelvételét. A kép Afrika déli részét ábrázolja. Az első felvételt továbbiak követték Ausztráliáról és az Antarktiszról.

Bár magyar tervezésű és készítésű kamerák már jártak az űrben, magyar műholdról még sosem készült felvétel a Földről, egészen mostanáig. A MaSat-1 fényképei mennyiségben és minőségben is páratlanok a CubeSatok, azaz a 10x10x10 centiméteres apró műholdak világában.

A MaSat-1 fedélzetén lévő kamera két darab 100 forintos érmével megegyező tömegű, maximális felbontása 640x480 képpont. A készített felvételek egy képpontjának mérete körülbelül 1 és 10 kilométer közötti nagyságú a Föld felszínén. A MaSat-1 speciális helyzetstabilizáló rendszerének kiváló működése idő előtt lehetővé tette a képek elkészítését, de a jelenlegi stabilizálást alkalmazva csak a Föld déli féltekéjéről készíthetők felvételek - írja az origo.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre