Hírek
2017. December 14. 19:22, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
ELKÉSZÜLT A POZSONYI ÚT ALSÓ SZAKASZÁNAK FELÚJÍTÁSA

Határidőre elkészült a Pozsonyi út alsó szakaszának teljes felújítása a Berényi út és a Fiskális út közötti szakaszon.
Az építkezés során két új gyalogos átkelőhely, új járdaszakaszok és kerékpársávok is épültek. Október 6-án kezdék a felújítást és naponta 60-80 ember dolgozott azon, hogy elkészüljenek határidőre.
A felújítás szegélyépítést, szegélykorrekciót, az aknafedlapok cseréjét és szintre emelését, az út burkolatának és több járdaszakasz aszfaltburkolatának a felújítását, a hiányzó járdaszakaszok kiépítését, valamint a tartós útburkolati jelek felfestését is tartalmazta.
A kerékpárosok biztonságosabb közlekedésének érdekében az út két szélén irányhelyes kerékpársávokat festettek fel. A hullámosodott buszmegállóhelyek helyett pedig bazaltbeton burkolat épült, továbbá a gyalogosok biztonságosabb közlekedésének érdekében kettő új gyalogátkelőhely is megépült a Pozsonyi út alsó szakaszán. Az egyik a Gyöngyvirág Óvodánál, a másik pedig a Pálóczy Horváth Ádám utcánál a közvilágítás kiépítésével együtt.
A műszaki átadást csütörtökön reggel tartották, melyen az érintett városrészek önkormányzati képviselői, Deák Lajosné és Östör Annamária is ott volt.
Az út alatt két éve elkészült a közművek cseréje éppen azért, hogy az útburkolat felújításakor már ne adódjon probléma – mondta Deák Lajosné, majd köszönetet mondott a kivitelezőnek a gyors és határidőre elvégzett munkáért.
Östör Annamária elmondta, hogy a felújítás azért kiemelten fontos, mert rendkívül terhelt útszakasz és csaknem tízezer ember haza- és munkába jutását biztosítja az Öreghegyről.
A thermoplasztik, az-az a tartós útburkolati jeleket forrón viszik fel a burkolatra vastag rétegben, így időtállóbbak és jobban láthatóbbak sokkal a festett jeleknél.
A munkaterületet október 6-án adták át a kivitelezést végző Orinoco 2002 Kft-nek. Mintegy 260 millió forintos bekerülési költsége volt a teljes kivitelezésnek. Lángi Judit a Városgondnokság műszaki ellenőre kiemelte, hogy a burkolati jelek felfestésénél is figyeltek arra, hogy a biztonság mellett kényelmes is legyen a közlekedés.
A kivitelezést az Orinoco 2002 Kft. vezetője Varga Róbert elmondta, hogy naponta átlagosan 60-80 ember dolgozott a felújításon minden nap. A munka egyik legnehezebb része pedig a forgalom korlátozása volt az építkezés alatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi
Vida Beni ismét gokartban!
Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb