Hírek
2015. Szeptember 30. 07:02, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Elkészült az országos árvízi kockázatkezelési stratégia

Elkészült az országos árvízi kockázatkezelési stratégia - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) kedden az MTI-vel,
hozzátéve: a 2014 és 2020 közötti árvízvédelmi fejlesztési projekteket már ennek a stratégiának a figyelembevételével valósítják meg a vízügyi szakemberek.
A közleményben azt írták: az elmúlt évek szélsőséges időjárási és az ezzel együtt járó árvízi, illetve aszályjelenségek egyértelműen felhívták a figyelmet arra, hogy a korábbi vízgazdálkodási gyakorlat nem tartható fenn, ezért a hatékony árvízi védekezés érdekében az OVF árvízi kockázati térképezésen alapuló stratégiai kockázatkezelési tervet készített.
Az árvízi kockázati térképezés és stratégiai tervezés programja 2008-ban indult. A most zárult projekt során meghatározták az elöntési veszély mértékét és térképen is bemutatva részletesen ábrázolták az ország területén lévő árvízi kockázatokat.
Hozzátették, a kockázatkezelési tervezés 50 éves időhorizontot ölel fel, ez figyelembe veszi az éghajlatváltozás hatásait, valamint azokat a demográfiai és gazdasági változásokat, amelyek befolyásolhatják a kockázatok mértékét.
Az OVF kiemelte, hogy az országos árvízi kockázatkezelési stratégia kidolgozása és az abban foglaltak megvalósítása jelentősen hozzájárul az árvízi és a belvízi veszélyhelyzetek eredményes kezeléséhez, a megfelelő védekezés tervezéséhez és végrehajtásához, a várható klímaváltozás okozta szélsőséges árvízi helyzetek kezeléséhez.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.