Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2011. Szeptember 02. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Emelkedhet a cigaretta és az alkohol jövedéki adója

Emelkedhet a cigaretta és az alkohol jövedéki adója

A kormányfő a helyzet komolyságára való tekintettel tegnap 11 közgazdásszal egyeztetett.

A hírek szerint Orbán Viktor sokat jegyzetelt a megbeszélés alatt, és a szakemberek arra bíztatták, hogy az idei költségvetésben keletkezett 100 milliárd forintos lyukat semmiképpen se a személyi jövedelemadó emelésével foltozza be a kormány. Jövedéki adóemelés és a szerencsejáték terhek emelkedése várható.

A miniszterelnök este a TV2-nek adott interjúban ezt a szándékot meg is erősítette. Demján Sándor nagyvállalkozó még a hét közepén javasolta a magasabb jövedelműeknél az úgynevezett szolidaritási adó bevezetését. Orbán Viktor az interjúban bejelentette, hogy ezt nem támogatja. Lesz adóemelés, de nem SZJA területen.

A tervek között szerepel a szerencsejáték adó, illetve a cigaretta és az alkohol jövedéki adójának emelése. Ehhez kapcsolódóan azt is bejelentette a kormányfő, hogy minden olyan kiadást leállítanak, amit nem feltétlenül muszáj az idén elvégezni, hanem ráér a megvalósítása 1-2 év múlva. További konkrétumok csak jövő szerdán a kétnapos kormányülést követően várhatók.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: adó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.