Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2017. November 03. 16:53, péntek | Belföld
Forrás: atv.hu

Ennyivel kapnak többet novemberben a nyugdíjasok

Ennyivel kapnak többet novemberben a nyugdíjasok

A nyugdíjprémiummal a tehetős nyugdíjasok járnak a legjobban.

A Nyugdíjasok Országos Képviselete szerint ez méltatlan a 3 millió időskorúval szemben. Azt tartanák jónak, ha a legalacsonyabb nyugdíj értéke is elérné a létminimum összegét.

Novemberben pénz áll a házhoz a nyugdíjasoknál. Orbán Viktor október közepén jelentette be az Idősek Tanácsa ülésén, hogy nyugdíjprémiumot fizet a kormány. A kormányfő hozzátette: javasolják, hogy a tavalyi évhez hasonlóan idén is kapjanak karácsony előtt 10 ezer forint értékű Erzsébet-utalványt a nyugdíjasok. Az ATV Start című műsorában a pontos számokról kérdezték Földényi Györgyöt. A Nyugdíjasok Országos Képviselete elnöke elmondta:

- aki a legalacsonyabb nyugdíjat, 28 ezer 500 forintot kapja, az novemberben plusz 6783 forintra számíthat. Ez két részből tevődik össze: a nyugdíjprémium összegéből (4275 forint), és az inflációs kiegészítésből (2508 forint).

- egy átlagnyugdíjas ma 125 ezer forintot kap havonta, ők maximális nyugdíjprémiumot: 12 ezer forintot kapnak novemberben, amihez hozzáadódik az inflációs kiegészítés (11 ezer forint), így ők ebben a hónapban 23 ezer forinttal kapnak többet.

Jól látható tehát, hogy míg a tehetősebb nyugdíjasok nagyobb prémiumot kapnak, a rászorulók a töredékét. Földényi György szerint ez méltatlan a közel 3 millió nyugdíjassal szemben. „88 ezer forint a létminimum összege, és minden harmadik nyugdíjas nem éri el ezt az összeget.

Nem megoldás, hogy ezek az emberek 12 hónapon keresztül éheznek, fáznak és különböző problémákkal élnek, és egy évben egyszer a nyugdíjuk 20-30 százalékát pluszban megkapják” – fogalmazott.

Álláspontja szerint csak az lehet a megoldás, ha a minimálnyugdíj eléri a létminimum összegét.

atv.hu

Címkék: nyugdíjprémium

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.