Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2017. Május 19. 14:38, péntek | Belföld
Forrás: mti

Enyhítették a 18 éves zalaegerszegi lány gyilkosának ítéletét

Enyhítették a 18 éves zalaegerszegi lány gyilkosának ítéletét

Húsz évről tizennyolc év fegyházbüntetésre enyhítette jogerősen a Pécsi Ítélőtábla annak a fiatal férfinak az ítéletét, aki meggyilkolta volt barátnőjét, egy 18 éves gimnazista lányt 2015 áprilisában Zalaegerszegen

- közölte a táblabíróság pénteken az MTI-vel. A Zalaegerszegi Törvényszék tavaly februárban a vádlottat különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt első fokon húsz év fegyházbüntetésre ítélte.

A fellebbezések miatt másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla a fegyházbüntetést a vádlott fiatal felnőtt korára és megbánására tekintettel jogerősen tizennyolc évre enyhítette - közölték.

A jogerősen megállapított tényállás szerint a vádlott és az akkor 17 éves sértett között szerelmi viszony alakult ki 2014 nyarán, azonban 2015 januárjában a középiskolás lány ennek véget vetett. A vádlott ezt nem tudta feldolgozni és bízott abban, hogy kapcsolatukat helyreállítják - ismertette az ítélőtábla.

Mint írták, 2015 áprilisában a vádlott egy hétig Zalaegerszegen tartózkodott, ott egy szórakozóhelyen találkozott és beszélgetett a sértettel, akitől később személyes találkozót is kért. Ebbe a lány belegyezett.

A táblabíróság azt is kiemelte, hogy a gimnazista lányt családtagjai óvták a találkozástól, de ő megnyugtatta rokonait, hogy nem kezdi újra a kapcsolatot. Az áldozat azt is jelezte, csak azért találkozik a fiatal férfival, hogy tudatosítsa benne, szakítása végleges.

2015. április 11-én este a sértett és a vádlott a zalaegerszegi parkerdőbe ment sétálni. Az ott folytatott beszélgetéstől feldühödött férfi ötször-hatszor megütötte a fiatal lány fejét és arcát, majd késsel huszonöt szúrást ejtett a lány tarkótájékán és nyakán - áll a közleményben. A fiatal lány a helyszínen meghalt.

A vádlott ez után autójával elhagyta Zalaegerszeget, útközben felhívta barátját és elmondta neki, hogy mit tett. A férfi értesítette a vádlott családját, valamint a rendőrséget, amely elfogta az elkövetőt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.