Hírek
2017. Július 28. 18:25, péntek |
Helyi
Forrás: mti.hu
Erzsébet-táborokat népszerűsítő kampány indul

A kormány tájékoztató kampányt indít az Erzsébet-táborok népszerűsítésére - közölte Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára csütörtökön.
Egy egyedülálló kezdeményezésről van szó, amely segítségével országszerte mintegy 100 ezer gyerek tölthet egy hetet az Erzsébet-táborokban, közülük 26 ezren a Balatonnál. Köztük sokan vannak olyanok, akiknek erre egyébként nem lenne lehetőségük – tette hozzá az államtitkár.
Szeretnénk, ha azok a családok is értesülnének a programról, akik eddig még nem hallottak róla. A cél az, hogy jövőre még több gyermek vehessen részt ezekben a táborokban – jelentette ki az államtitkár.
Az Erzsébet-táborokban 2012 óta mintegy 400 ezer gyerek nyaralhatott. Az idei költségvetésben 5,2 milliárd forintot különítettek el erre a célra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.