Hírek
2017. Július 25. 16:37, kedd |
Helyi
Forrás: fehérvár tv
Fehérváron is ellenőrzik az élelmiszer-biztonságot a fesztiválokon

Az ellenőrök egészen augusztus végéig nagy figyelmet fordítanak a szezonálisan nyitvatartó büfékre és az ellenőrök a fehérvári rendezvényeken is megjelennek majd a nyár folyamán.
A strandon jól esik egy lángos, vagy egy hűs fagyi. Ám, hogy ebből ne legyen baj, a büféseknek be kell tartaniuk bizonyos szabályokat. A szakemberek nyáron fokozottan ellenőrzik a szezonális vendéglátóhelyiségeket és a nyár folyamán több fesztiválra is ellátogattak, ahol több különféle hiányosságokat tapasztaltak.
Különösen figyelnek a fagylaltok minőségére, de a pácolt és előkészített húsok és szezonális gyümölcsök minőségét is ellenőrzik továbbá vizsgálják a higéniai körülményeket.
A szakemberek a vizsgálatok során mintákat is vesznek az élelmiszerekből. Ennek eredményeképpen két esetben indítottak eljárást szennyezett élelmiszer miatt - mondta Sziebert Gergely a FMKH Élelmiszerlánc-biztonsági és Földhivatali Főosztály vezetője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.