Hírek
2016. Július 25. 11:24, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Fél éve változatlan szinten a kgfb átlagdíja
A személygépkocsikra kötött kötelező gépjármű felelősségi biztosítási (kgfb) szerződések éves átlagdíja az idén az első félévben 31 800 forint volt,
és várhatóan a következő hónapokban sem változik, tartósan 32 ezer forint körül mozog majd - közölte a Netrisk.hu online biztosításkövető hétfőn az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint szemben a tavalyi 17 százalékos első félévi emelkedéssel 2016 első felében már nem változott trendszerűen a megrendelt kgfb-szerződések átlagdíja, a mutató 2016 január elején 31 737 forint volt.
A Netrisk.hu adatai szerint 2016 első félévében a személygépkocsikra kötött kgfb-szerződések éves átlagdíja 27 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában regisztrált 25 000 forintos összeget.
Az online biztosításközvetítő adatai szerint az évközi kgfb-megrendelések mintegy kétharmadát jelentő, az autó tulajdonjogának megszerzésekor kötött azonnali szerződések átlagdíja az első hat hónapban 12 százalékkal csökkent, 35 ezer forint körüli értéken áll, az évfordulós váltások átlagdíja gyakorlatilag nem változott, értéke 25 500 forint körül mozog.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.
2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport
A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
