Városlista
2026. július 18, szombat - Frigyes

Hírek

2012. Január 10. 07:28, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Fellegi a Financial Times-ban nyugtatta a kedélyeket

Fellegi a Financial Times-ban nyugtatta a kedélyeket

Fellegi Tamás, egyes pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter, a magyar IMF/EU-tárgyalódelegáció vezetője washingtoni utazása előtt nyilatkozott a Financial Times-nak.

Fellegi Tamás a 2012. január 8-án megjelent interjúban megerősítette, hogy a magyar kormány kész az előfeltétel nélküli tárgyalásra és reméli, hogy az IMF-fel a hivatalos, új hitelkeretről szóló egyeztetéseket előkészítő 2012. január 9-12. közötti washingtoni informális egyeztetések gyors döntésekhez fognak vezetni annak érdekében, hogy elinduljanak a hivatalos tárgyalások.

A magyar delegáció vezetője megismételte, hogy a készenléti hitelkeret elővigyázatossági formát kellene öltsön, hiszen Magyarországnak nincs szüksége azonnali forrásra. Fellegi Tamás rámutatott, hogy a kabinet soha nem vett fel olyan pozíciót, amely azt jelentette volna, hogy a pénzt feltételek nélkül szeretné megkapni, hiszen tisztában van azzal, hogy az IMF is az adófizetők pénzét használja.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: eu, Fellegi Tamás, IMF

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.

2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld

Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb

Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.

2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő

Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt

2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn