Hírek
2023. Október 06. 15:38, péntek |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Fertőtlenítőszerekkel segíti a Fehérvári Állatotthont a Városgondnokság és az Önkormányzat

Összesen 628 darab 1 literes felületfertőtlenítőt és 300 darab 1 literes kézfertőtlenítőt adományozott a Városgondnokság a HEROSZ Székesfehérvári Állatotthonának.
A menhely még korábban tett felhívást, hogy a megfelelő higiéniás feltételek biztosításához szükségük van felület és kézfertőtlenítő szerekre. A Városgondnokság, pedig az Önkormányzattal egyetértésben, döntött úgy, hogy jelentős mennyiséget ad az állatotthonnak.
Komoly raktárkészlet keletkezett a Covid alatt Fehérváron a városi intézmények és közterületek fertőtlenítésére használt szerekből, amiknek lassan majd lejár a szavatossági ideje. Ezért úgy döntöttünk, hogy egy elég jelentős mennyiséget az állatmenhelynek adományozunk, hiszen korábban érkezett ilyen kérés az önkormányzat felé, hogy fertőtlenítő szerekre lenne szükségük – mondta Bozai István városgondnok.
Krepsz Gyöngyi a HEROSZ Székesfehérvári Állatotthonának vezetője kiemelte, hogy nagyon fontos a megfelelő higiénia egy állatmenhelyen. "Összesen 15 épületünk van és ezekben minden nap takarítunk, a fertőtlenítéses takarítás pedig alapvetés nálunk. Az ide beérkező állatokról sokszor nem tudunk semmit. Nem tudjuk, hogy egészségesek-e, betegek-e, van-e köztük fertőző és ezeket a fertőzéseket pedig csak a rendszeres és alapos takarítással, fertőtlenítéssel lehet megállítani. E mellett pedig a dolgozók és önkéntesek kézfertőtlenítése is alapvetően fontos, hiszen az egyik állatházból a másikba betérve is mindig meg kell mosni a kezünket.”
A HEROSZ felhívásához nemcsak a Városgondnokság, hanem több magánszemély és oktatási intézmény is csatlakozott. Pénteken a Comenius és a Tóvárosi Általános Iskola diákjai is adományokkal érkeztek a Takarodó úti állatotthonba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Életmód
Figyelem, leveskockát hívtak vissza a forgalomból
Több magyarországi vállalkozáshoz is eljutott az a vietnámi leveskocka, amit nem jelölt szójaallergén-tartalom miatt vissza kellett hívni a forgalomból
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.