Hírek
2015. Május 01. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció
Főként biztonsági okokból nem terjed a mobilfizetés - felmérés
A kereskedők több mint fele, 54 százaléka szerint a mobilfizetés biztonság hiánya komoly akadály a technológia terjedésében - derül ki a SIX Payment Services készpénzmentes fizetési szolgáltató legújabb felméréséből.
A kutatásból, melyben az idei Eurocis kiskereskedelmi szakvásár 199 látogatóját kérdezték meg, az is kiderül, hogy a válaszadók egyharmada úgy véli, a mobilfizetés fejlődésének fékje, hogy jelenleg kevés boltban van lehetőség készpénz nélkül, mobiltelefonnal fizetni.
Ennek ellenére a megkérdezettek 50 százaléka úgy véli, az NFC (Near Field Communication) technológia - amely különböző eszközök érintés nélküli kommunikációjára ad lehetőséget - lesz a készpénz "technológia" utódja, főleg az érintés nélküli kártyás fizetés formájában.
A kereskedők 43 százaléka szerint az okostelefon-gyártók fogják meghatározni a mobilfizetés jövőjét.
A szolgáltató úgy véli, hogy a mobilfizetés terjesztéséhez először ki kell építeni az új technológiai vívmányokkal szembeni bizalmat és a piac szereplői közti együttműködést.
A SIX működteti Svájc pénzügyi központjának infrastruktúráját, és emellett átfogó szolgáltatásokat nyújt az értékpapír-kereskedelem és -elszámolás, valamint pénzügyi információk nyújtása és a pénzforgalom lebonyolítása terén világszerte. Tulajdonosai maguk a szolgáltatások igénybevevői (közel 140 különböző típusú és méretű bank). A vállalat 2014-ben több mint 4000 munkatársat foglalkoztatott, 25 országban volt jelen, és 1,8 milliárd svájci frank működési bevételre, valamint konszernszinten 247,2 millió svájci frank nyereségre tett szert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 21. 10:00, kedd | Belföld
Csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára
Tovább csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára, keddtől a benzinért bruttó 6 forinttal, a gázolajért pedig bruttó 14 forinttal kell majd kevesebbet fizetniük a kiskereskedőknek
2026. Április 21. 09:00, kedd | Belföld
Forsthoffer Ágnes: vissza kell állítani a közbizalmat, ami a parlamentben kezdődik
2026. Április 21. 07:19, kedd | Belföld
Magyar Péter megnevezte kormánya hét miniszterét és további minisztériumokat jelentett be
2026. Április 20. 15:00, hétfő | Belföld
A NIS jövőjéről tárgyalt a szerb energiaügyi miniszter a Mol vezetőjével
A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) értékesítéséről és jövőjéről tárgyalt Hernádi Zsolttal, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatójával Dubravka Djedovic Handanovic szerb energiaügyi miniszter Belgrádban
