Városlista
2025. július 22, kedd - Magdolna

Hírek

2018. Július 08. 09:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Folyamatosan bővül a szolgáltatási szektor Magyarországon

Folyamatosan bővül a szolgáltatási szektor Magyarországon

Évek óta bővül a szolgáltatások teljesítménye Magyarországon, mostanra a teljes gazdaságban négyszer akkora az értéke, mint az iparnak - mondta Csath Magdolna közgazdász szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Csath Magdolna elmondta, az ipar is jól teljesített az első öt hónapban, és pozitív mérleget hozott. Ennek egyik leghangsúlyosabb részét, a járműipart külön kiemelte, megjegyezve, hogy Magyarországon elsősorban német vállalatok gyártanak járműveket, így a német gazdasági helyzet jelentős hatással van rájuk.

A külkereskedelem kapcsán megjegyezte, ugyan az export többletet mutat, de ez csökkent, annak hátterében az állhat, hogy nőtt az import aránya a fogyasztás bővülése miatt.

Magyarország és a nem uniós államok kereskedelme esetében egyébként az látszik, hogy az import van túlsúlyban, így ezen a területen még van mit tenni - fogalmazott a szakértő.

Címkék: szektor, szolgáltatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.

2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld

Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között

Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.

2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld

Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában

A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában

2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.