Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2017. Augusztus 03. 07:33, csütörtök | Helyi
Forrás: okkfehervar.hu

Forgalomkorlátozások a Belvárosban az Alba Regia Jazz Feszt idején

Forgalomkorlátozások a Belvárosban az Alba Regia Jazz Feszt idején

A Bartók Béla teret, illetve a Jókai és az Oskola utcákat érintik azok a forgalomkorlátozások, melyeket az Alba Regia Jazz Feszt kapcsán vezetnek be.

A lezárt szakaszokra szóló parkolóbérletek a környező utcákban érvényesek lesznek.

  • Augusztus 7-9. között rendezik meg Székesfehérváron az Alba Regia Jazz Fesztet, melynek ideje alatt forgalomkorlátozásokat vezetnek be a Belváros több pontján.

A Bartók Béla téri parkolókat augusztus 4-én, pénteken 8:00-tól augusztus 10-én, csütörtökön 16:00 óráig nem lehet igénybe venni. Ugyancsak lezárják a Jókai és az Oskola utcákat augusztus 7-én, 8-án és 9-én, hétfőn kedden és szerdán 17:00-24:00 óra között az Ady Endre utcától a Jókai utca 13-ig, illetve a Szent János közig. Ezen időszakokban a jelzett útszakaszokra gépjárművel nem lehet behajtani, de a gyalogosforgalmat biztosítják.

Az érintett utcákba szóló parkolóbérletek a környező utcákban is érvényesek lesznek a lezárás időtartama alatt, így az Ady Endre utcában, valamint a Mátyás király körút díjköteles parkolóiban is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Életmód

Pünkösd - A szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények

A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - a húsvét és a karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.