Városlista
2026. március 6, péntek - Leonóra

Hírek

2012. Március 20. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Forintra váltják a fizetni nem tudók devizahitelét

Forintra váltják a fizetni nem tudók devizahitelét

Elfogadta az árfolyamrögzítés új szabályairól szóló törvényt az Országgyűlés. Eszerint az árfolyamgátat azok igényelhetik, akik legfeljebb 20 millió forint értékben adósodtak el.

Rogán Antal javaslatára a múlt héten úgy változtatott az országgyűlés, hogy ne a lakás érteke, hanem a felvételkori hitelösszeg legyen döntő.

Az Országgyűlés döntött arról is, hogy a bankok augusztus 31-éig kötelesek forintra váltani a tartósan nem fizetők devizahitelét. Esetükben a bankoknak a forintra váltás napján el kell engedniük a követelés negyedét. Elfogadták az árfolyamgát módosító indítványát is.Az ügyfelek 2012 év végéig kezdeményezhetik a devizahiteleik: svájci frank esetében 180, euró esetében 250 forintos árfolyamon történő rögzítését. Könnyítés még, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódó árfolyam különbözetből adódó részletek kamatterheit az állam és a bankok közösen átvállalják.

Elfogadásra került a 90 napon túli hitelesek és a felmondott hitelszerződéssel bírók megsegítése is. A parlament döntött arról, hogy adómentesen vehetik fel reálhozamukat azok a magánpénztártagok, akik március 31-ig visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe. A kedvezményre több mint 100 ezer fő jogosult.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek

2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld

Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot

Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld

Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.

A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt