Hírek
2020. November 23. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Gyermekmentőknek gyűjt adományokat online a Ficsak
A Szent Márton Gyermekmentő szolgálatnak gyűjt adományokat idén a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak), az online jótékonysági kezdeményezésről a civil szervezet elnöke beszélt az M1 csatorna vasárnap délelőtti műsorában.
Király Nóra kiemelte: a koronavírus-járvány miatt nem szerették volna megszakítani ötéves hagyományukat, és idén is több mint 30 civil szervezet csatlakozott kezdeményezésükhöz.
Mivel a koronavírus miatt a mentőkre, orvosokra nagy teher járul, kezdeményezésükkel ezt kívánták enyhíteni: a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálatnak egy speciális hordágyra gyűjtenek, mellyel akár egy csecsemőt is biztonságosan, sokkmentesen szállíthatnak - mondta.
Hozzátette: a gyermekmentőknek összegyűlt a pénz egy újabb autó beszerzésére, de a 2,5 millió forint értékű speciális hordágy még hiányzik belőle.
Király Nóra tájékoztatása szerint az adománygyűjtést online, az adjukossze.hu oldalon tartják, hasonlóan a hagyományos családi napjukhoz. A jótékonysági akció mellé állt idén is Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége, akinek saját készítésű koszorúira is lehet licitálni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
