Hírek
2011. Június 29. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gyógyítható lesz a hemofília?

A tudósok hatalmas eredményt értek el a hemofíliával, vagyis a vérzékenységgel kapcsolatos kutatásokban. A legújabb kísérletek során ugyanis egy nemrégiben kialakított technika segítségével egereknél sikerült teljesen megszüntetniük
Az új technológia nem más, mint egyfajta modern, genom-szerkesztési módszer, amely során a számítógépes programoknál ismert 'kivágás-beillesztés' folyamatokat követik. Injekciós tűk segítségével gyűjtik ugyanis össze, majd juttatják be a szervezetbe azokat a korrekciós géneket, amelyek meggyógyíthatják a hemofíliában szenvedő pácienst.
A technológia eddig is ismert volt, élő állaton azonban eddig még soha nem sikerült elvégezni, így a kísérletek ebből a szempontból is jelentős előrelépést jelentenek. A módszer segítségével ugyanis a vérzékenység mellett más, hasonlóan komoly betegségeket is gyógyíthatnának a jövőben - írja a Nature.
A technológia - amellett, hogy gyógyírt jelenthet a hemofíliára - jelentős előrelépést jelent a génterápia területén is. Azonban ez az új módszer sem fejlődik majd egyik napról a másikra, látványosan, így az embereknek türelemmel kell lenniük addig, amíg elvégezzük a megfelelő teszteket - mondta dr. Katherine A. High.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.