Hírek
2011. Szeptember 03. 07:21, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Három megyében már szabad tüzet rakni
Részlegesen feloldotta korábban elrendelt tűzgyújtási tilalmát a Vidékfejlesztési Minisztérium: Baranya, Fejér és Zala megyében már lehet erdei tábortüzet rakni, az ország más területein érvényben marad a tiltó rendelet.
A tárca egyben felhívja a lakosság és a kirándulók figyelmét, hogy azokban a megyékben, ahol a tűzgyújtási tilalom feloldásra került, tüzet gyújtani csak a kijelölt és kiépített tűzrakó helyen, szélcsendes időben szabad. A tüzet nem szabad felügyelet nélkül hagyni, távozás után pedig minden esetben gondoskodni kell eloltásáról. Hasonlóan fokozott figyelmet kérnek a telektulajdonosoktól is – az őszi avar és gyom égetése során ugyanis a tűz könnyen elérheti a közeli erdőket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
