Hírek
2022. Március 24. 13:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Háromszázmilliót csalt ki ügyfeleitől, elítélték
Különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás miatt jogerősen nyolc év börtönbüntetésre ítélt a Pécsi Törvényszék egy férfit, aki 2008 és 2010 között 22 sértettől csaknem 300 milliót csalt ki.
A Pécsi Törvényszék az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a vádlott 2008 januárja és 2010 októbere között egyéni vállalkozóként, később az általa képviselt gazdasági társaságon keresztül közvetítői tevékenységet látott el egy biztosításközvetítéssel foglalkozó alkuszcég nevében.
A férfi kizárólag az alkuszcég által kínált biztosítási lehetőségeket ajánlhatta az ügyfeleknek, nem volt jogosultsága arra, hogy az ennek során megkötött biztosításokért az ügyfelektől pénzt vegyen át.
Ügyfelei bizalmát kihasználva a vádlott a sértetteket megtévesztette, célja a pénzük megszerzése volt, az átvett összegeket saját céljaira, illetve tartozásainak kiegyenlítésére fordította.
A férfi huszonkét sértettnek összesen több mint 290 millió forint kárt okozott.
A Mohácsi Járásbíróság tavaly novemberben a férfit - egyebek mellett - különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás és többrendbeli hamis magánokirat felhasználása miatt nyolc év börtönre és több mint 200 millió forintos kártérítésre ítélte, továbbá vagyonelkobzást rendelt el.
A másodfokon eljáró Pécsi Törvényszék a járásbíróság ítéletet lényegében helybenhagyta, mindössze a vádlott cselekményeinek jogi minősítését változtatta meg és a vagyonelkobzás összegét pontosította 25,5 millió forintra.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését
Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni
2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld
Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3
2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld
Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről
Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.
2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld
Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában
Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.
